Na čo slúži cyklické nahrávanie v autokamere?

nahrávanie v slučke

Cyklické nahrávanie v autokamere umožňuje nepretržité nahrávanie, aj keď pamäťová karta dosiahne plnú kapacitu. To znamená, že staršie súbory sa prepíšu, keď SD karta dosiahne limit veľkosti súboru. Po zapnutí bude kamera do auta zaznamenávať nepretržitú slučku, takže bude vždy nahrávať.

V prípade nehody všetky súbory, ktoré boli chránené aktiváciou G-senzora alebo manuálnym stlačením tlačidla na ochranu súborov, sa neprepíšu a zostanú na pamäťovej karte. Preto dôležité video sekvencie, ktoré sa dajú použiť na účely poistného plnenia alebo zaslania polícii, zostanú na karte uzamknuté a nebudú odstránené.

Pri kontrole záberov, ktoré sa majú zdieľať, namiesto nahrávania jedného veľkého súboru, cyklické nahrávanie triedi každý súbor do spravovateľných segmentov približne po 2 až 3 minúty. Týmto sa súbor ľahko stiahne a prenesie. Toto je užitočné najmä pre kamery do auta s podporou Wi-Fi, pretože súbor je možné rýchlo stiahnuť a zdieľať do telefónu, tabletu.

Pri nahrávaní v slučke bude potrebné kartu v určitom okamihu naformátovať. V takomto prípade sa na karte ukladajú všetky ochránené súbory, čo skracuje celkový čas nahrávania autokamery. Vo všeobecnosti sa odporúča naformátovať pamäťovú kartu SD raz mesačne, aby sa uvoľnilo miesto na karte. Karta môže byť ľahko naformátovaná pomocou nastavenia a odstráni všetky súbory vrátane chránených súborov.

Čas nahrávania slučky
Predvolený čas nahrávania pre väčšinu autokamier je tri minúty pre každý súbor (sekvenciu videa), ale možno ho predĺžiť na päť minút, vďaka čomu je každá veľkosť súboru zvládnuteľná a ľahko prehliadateľná pri prehrávaní záberov.