Autokamera s nočným videním

Autokamera s nočným videním

Pre každého z nás, ktorý sa rozhodne pre využívanie autokamery je dôležité aby kamera zachytávala kvalitný obraz nie len cez deň, ale aj v noci a za zhoršených svetelných podmienok.

Ako funguje autokamera s nočným videním?

Na to aby autokamera poskytla kvalitné video aj v noci je nutné pri výrobe použiť kvalitné komponenty a vyladený software. Dosiahnuť kvalitný záznam videa aj v tak náročných svetelných podmienkach ako je noc, kedy  sa autokamera musí vysporiadať s nedostatkom osvetlenia, alebo v iných prípadoch extrémnym oslnením ako sú svetla protiidúceho vozidla nie je vôbec jednoduché. Autokamera s dobrým nočným videním by mala disponovať kvalitnou optikou a clonou s vysokou priepustnosťou svetla. Priepustnosť clony býva označená na autokamerách ako f=, alebo f/ (f=1,6 alebo f/1,6), čím nižšia hodnota, tým clona prepustí viac svetla a tým pádom je aj video v noci jasnejšie. Nočné videnie na kamerách do auta je vylepšené o funkcie ako široký dynamický rozsah (Wide Dynamic Range WDR) a vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range HDR) na zlepšenie kvality obrázkov v noci. Navyše autokamery Nextbase používajú senzor Sony Exmor, ktorý pomáha zvyšovať čistotu obrazu pri jazde v noci. To sa môže ukázať ako užitočné pri zachytávaní ŠPZ v prípade nehody.

Autokamery Nextbase Vám poskytnú dokonálý obraz za každých okolností. Nezáleží či je deň, alebo noc. V prípade, že váhate ktorú autokameru si vybrať, prečítajte si náš ďalší článok ako si správne vybrať autokameru.